zvířátka 1.3. 2013 

Nové kobylky

(text a foto al) Ahojky! Tak je nás na ranči opět o něco víc. Když jsme ty malé krasavice přivezli, představily se s vychováním princezen: "Sylvahhaahhááá!" a "Fitahhaahhááá!"a naše klučičí koňské družstvo zůstalo paf. Po chvíli úžasu se první hlasitě ozval hřebec Noki: "Ženskááhhááhhááhháá!" a ze sevřeného útvaru vybublalo vzrušené pofrkávání valášků: "Frrrrak teda nemám" a také "Snad to nebudou žádné frrrrndy" a podobné chytrůstky. No jo, pánové, skončila vám vojna a musíte se začít chovat jako džentlmeni.

Fotečky jsou z přepravy, prvních kroků u nás na ranči a potřebného strouhání kopyt. Teď už jsou to krasomily a mazačky. Těšte se :-)!

Sylva


Bývalý majitel měl poničku Sylvu na lehké polní práce a zápřah. Když přišel o práci v místě bydliště, začal jezdit na montáže po republice - a protože byl doma jediný, kdo to uměl s koníky, trávila Sylva čas jeho nepřítomnosti jako vězeň v temné stáji s občasnými kraťounkými vycházkami na vzduch. Stála ve hnoji a zatuchlém vzduchu, ale naštěstí netrpěla žízní ani hladem. Až po roce majitel pochopil, že to s jeho prací už jiné nebude a rozhodl se najít Sylvě nový domov. Líbili jsme se mu :-).

Sylva je devítiletá kobylka plemene velšský pony, ryzka s černou hřívou a tříbarevným zbarvením nohou. Podle bývalého majitele na ni jezdily děti, ale on sám s ní hlavně tahal, takže dobře reaguje na slovní povely. Do léta ji přijezdíme, aby byla zcela bezpečná i pro nejmenší jezdce. Je úžasně hodná a příjemná na ošetřování. Ten huňatý kožíšek a plnovous na jaře shodí :-).

Fita


Fita, dvanáctiletá kobylka plemene velšský pony, vyučovala na svém hřbetě malé adepty jezdectví v nevelké soukromé stáji na jihu Čech. Je svérázná a milá, s moudrým kukučem a suverénním vystupováním, výborně ovladatelná s uzdečkou i na ohlávce. I ona má zajímavou barvu, je to šimla jako z pohádky.

Její majitelka přišla o rozsáhlé pozemky a než by své "holky" trápila v několikametrovém minivýběhu, raději je nabídla tam, kde o pastviny není nouze. Přihlásili jsme se jako první, slovo dalo slovo a Fitka se u nás pod rančem prohání tak sebejistě, jako by se u nás narodila :-).


zpět